קדם דפוס

מחלקת קדם דפוס

קדם דפוס הוא כל התהליכים המבוצעים בטרם תחילת תהליך ההדפסה עצמו. קדם הדפוס מורכב ממספר שלבים:

1. עיצוב גרפי - את העיצוב הגרפי מבצעים לרוב גרפיקאים מקצועיים, שעובדים מול הלקוח ויוצרים על פי דרישותיו את עבודת הגרפיקה עבור מוצר הדפוס הרצוי, בהתאם לגודל המוצר המודפס. מעצב גרפי מקצועי מתאים בתהליך עבודת העיצוב את החומרים, התמונות והאלמנטים הגרפיים לדרישות ההדפסה, הן מבחינת פורמט הצבעים המתאים להדפסה, רזולוציה גבוהה ועוד. קראו עוד על שלב זה במאמר "עיצוב גרפי", ובמאמר "הוראות סגירת קבצים לדפוס".

2. שלב קבלת הקבצים - אנו בלי-פרינט מציעים שירותי עיצוב גרפי מקצועי, אך כמובן שאנו מקבלים גם קבצים מוכנים מהלקוח. את קבצי הגרפיקה הסופיים מומלץ לשלוח בפורמט PDF, והצוות המקצועי שלנו יבדוק את איכותם ויוודא את תקינותם להדפסה. את הקבצים המוכנים ניתן לשלוח באופן קל ופשוט דרך האתר, בדף "צור קשר". ניתן לשלוח את הקבצים גם באופן ישיר באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: Li-Print@nvm.co.il

3. שלב העימוד - בשלב זה מסדרים את קבצי הגרפיקה וקובעים את מיקומם על גבי הגיליון המודפס. שלב זה מכונה בשפה המקצועית "מונטאז'" ומתבצע במחשב בעזרת תוכנות מתאימות.

4. שלב ההגהה - בשלב זה אנו מבצעים הדפסת דוגמא צבעונית באמצעות מדפסת דיגיטלית או בהדפסה בפורמט רחב, ובודקים בדקדקנות את סידור הגיליון ואת תקינותו בשלב זה אנו בעיות בשלב ההדפסה, מאחר ובשלב זה ניתן עדיין לתקן את העימוד.

5. שלב יצירת הלוחות - בשלב זה מעבירים את קובץ העימוד לתוכנה מיוחדת המפרידה את התמונה לארבעת צבעי ההדפסה. לאחר מכן כל צבע מוקרן על גבי לוחות אלומיניום דקים באמצעות מכונה להקרנת לוחות - CTP. מכונה זו מתרגמת את הגרפיקה מהמחשב ומעבירה אותה בתהליך של הקרנה או צריבה בלייזר אל לוחות האלומיניום, שלאחר מכן עוברים טבילה בחומרי פיתוח וחומצות שונות. כעת לוחות ההדפסה מוכנים לעבודה.

6. שלב הסט-אפ - בשלב זה מרכיבים את לוחות ההדפסה המוקרנים על גבי מכונת הדפוס. בשלב זה נדרשים דפסים מקצועיים שיודעים להרכיב ולכוון את הלוחות באופן מדוייק על מנת שמכונת הדפוס תשלב את ארבעת הלוחות באופן מושלם ותפיק תמונה איכותית.

 

זקוק לעבודת דפוס מכל סוג? צור קשר עכשיו! הצוות של דפוס לי-פרינט לשרותך.