דפוס אופסט

דפוס אופסט

דפוס אופסט או הדפסת אופסט, מתייחסים לכל סוגי ההדפסות המבוצעות במכונת אופסט שהיא מכונה גדולה מאוד המדפיסה באמצעות טכנולוגיה של לוחות מוקרנים. ישנן מכונות אופסט מסוגים רבים ובגדלים שונים, החל ממכונה בגודל שמינית גיליון (A4) ועד מכונת גיליון. גם מספר הצבעים שהמכונה מסוגלת להדפיס משתנה מבית דפוס אחד למשנהו, יש מכונות אופסט המדפיסות בצבע אחד בלבד, בשני צבעים או מכונה המדפיסה 4 צבעים שמאפשרת הדפסה צבעונית (פול-פרוצס). אנו בדפוס לי-פרינט מדפיסים במכונה בגודל גיליון, או במכונת חצי גיליון, בהתאם לעבודה המודפסת. אנו בוחרים במכונות האופסט המתקדמות בעולם מבית היידלברג גרמניה, הייצרנית המובילה בעולם במכונות אופסט. כל העבודות שלנו מודפסות בהדפסה צבעונית (פול-פרוצס) בלבד! ההדפסה במכונה פול-פרוצס מאפשרת הדפסה איכותית ביותר ודיוק בצבעים.

תהליך ההדפסה במכונת האופסט מתחיל בשלב הקדם-דפוס, שלב בו יוצרים אימפוזיציה ומחליטים כיצד העבודות המודפסות ישתלבו על גבי הגיליון, ומעבירים לתוכנה שמפרקת את התמונה הצבעונית לארבע תמונות שכל אחת מהן מורכבת מצבע אחד בלבד. לאחר מכן מייצרים לוחות הדפסה במכונה מיוחדת להקרנת לוחות, המקרינה על גבי לוחות אלונימיום דק את את התמונה הרצויה, באמצעות חשיפה לאור או צריבה בלייזר אשר גורמות לשינוי כימי בציפוי המיוחד שיש ללוחות האלומיוניום, וטבילתם בתוך תמיסות פיתוח או חומצות שונות. עבור כל גיליון מודפס יש להקרין 4 לוחות - לוח עבור כל צבע נפרד - ציאן (סוג של תכלת), מג'נטה (סוג של ורוד/אדום), צהוב ושחור. באמצעות ארבעת צבעים אלו המודפסים בשקיפויות שונות אחד על גבי השני, ניתן להרכיב כל צבע הנדרש להדפסה צבעונית. לאחר ייצור הלוחות, מרכיבים את הלוחות על גבי מכונת הדפוס, בתהליך המכונה סט-אפ, כאשר כל לוח מורכב על גליל אחר במכונה. בתהליך זה מוודאים שכל הלוחות מורכבים באופן מדוייק ושכל הצבעים ישתלבו באופן מושלם ליצירת תמונה איכותית וצבעונית. בתהליך ההדפסה עצמו, מכונת הדפוס מצמידה גליל עם צבע אל הלוח, הלוח מוצמד אל בלנקט שמוצמד אל הנייר, וכך חלק מהצבע בכמות המדוייקת עובר אל הנייר. הלוח המוקרן יודע להעביר אל הבלנקט את הצבע רק במקומות המדוייקים בהם הצבע אמור להיות, ומשאיר את האזורים חסרי הצבע ריקים.

הדפסת האופסט נחשבת להדפסה איכותית ביותר, והיא גם המשתלמת ביותר בהדפסה של כמויות גדולות של עותקים, וזאת מכיוון שלאחר ייצור הלוחות והרכבתם על גבי המכונה, נשאר רק להריץ דפים בכל כמות שתרצו וההדפסה תישאר הדפסה איכותית, ללא עלויות נוספות מלבד הנייר.

להלן מוצרי דפוס המודפסים בהדפסת אופסט:
כרטיסי ביקור
פליירים
מגנטים
גלויות והזמנות
דפי לוגו
מעטפות
חוברות
פוסטרים
פולדרים